شبکه اجتماعی دلخونه یک شبکه مطمئن برای انتشار محتوای متنی، تصویری و ویدیویی در دسته بندی های مختلف می باشد که در طول فعالیت خود و ارائه خدمات به شما عزیزان، برخی داده ها بین سرورهای دلخونه و رایانه یا موبایل شما رد و بدل می شوند که در این بخش میخواهیم به این اطلاعات اشاره نموده و برای هر یک توضیحات مناسبی ارائه نماییم.

مهم و ضروری :
تمامی اطلاعات شما در سرورهای ما به صورت ایمن و کدگذاری ذخیره می شوند و صرفا جهت ارائه خدمات بهتر به شما بر اساس نوع دستگاه مورد استفاده یا اندازه صفحه نمایش مورد استفاده قرار می گیرند.


 آی پی و تاریخچه بازدید

مانند هر وب سایت و اپلیکیشن آنلاین دیگری که شما استفاده می کنید و شناسه ها و ردپاهایی از جمله IP از خود بجای می گذارید، پلتفرم دلخونه نیز از این قاعده مستثنی نیست و شما با بازدید از وب سایت و صفحات، آدرس آی پی خود را در سرورهای ما ثبت می کنید. این عمل برای تمامی وب سایت ها نیز صدق می کند و تنها سرورهای ما نیستند که این اطلاعات در آن ذخیره می شوند.  تمامی اطلاعات شما از جمله IP Address ها در سرورهای ما به صورت کدگذاری شده ذخیره خواهند شد و تنها برای ورود و خروج به حساب کاربری یا ارائه خدمات مناسبتر استفاده خواهد شد. هیچ نهاد، ارگان، فرد یا گروه خاصی به این اطلاعات دسترسی نخواهد داشت.

توضیحات فنی :
IP Address ها یا به فارسی آدرس آی پی یک رشته عدد تشکیل شده از چهار بخش و هر بخش سه عدد می باشد که در هر کشور، استان و شهر و ارائه کننده اینترنت متفاوت می باشد و ملاک تفکیک فعالیت شما در اینترنت است. برای نمونه 192.168.0.100 یک آی پی است. توسط این آی پی می توان موقعیت مکانی کاربر را شناسایی نمود. اما اکثر وب سایت های ارائه دهنده خدمات مانند پلتفرم دلخونه از این شناسه که برای هر فرد متفاوت است، جهت ارائه خدمات بهتر و ایمن سازی بیشتر ورود و خروج به حساب کاربری استفاده می نمایند.


ایمیل و رمزعبور حساب کاربری

پلتفرم دلخونه با وجود رایگان بودن تمامی بخش های آن، در نظر دارد تا خدمات بهتری در رابطه با محتوای متنی و تصویری به شما کاربران عزیز ارائه نماید. این خدمات شامل امکان ارسال پست در حالت های مختلف، نوع رسانه ها مانند تصویر، ویدیو و موزیک، امکان ارسال محصولات و معرفی به سایر کاربران، چت و پیام خصوصی به سایر کاربران می باشد که لازمه ی اجرای این طرح سیستم افتتاح حساب کاربری و ورود و خروج به آن می باشد. جهت ایجاد یک حساب کاربری در پلتفرم ما شما یک ایمیل واقعی و یک رمزعبور نیاز خواهید داشت. از ایمیل شما تنها جهت افتتاح حساب کاربری شما استفاده خواهد شد و هیچ گونه مصارف تبلیغاتی از آن توسط پلتفرم ما صورت نخواهد پذیرفت. هر دو داده (ایمیل و رمزعبور) به صورت کدگذاری شده در سرورهای ما ذخیره خواهند شد و در اختیار هیچ فرد، گروه، سازمان و یا نهادی قرار نخواهد گرفت.

هشدار :
جهت حفظ ایمنی ایمیل های خود، چه در پلتفرم دلخونه و چه در وب سایت های دیگر، رمزعبوری که برای ساخت ایمیل استفاده کرده اید را در مراحل ثبت نام وارد نکنید. رمزعبور در مرحله ایجاد حساب کاربری در هر سایت و اپلیکیشنی می تواند متفاوت باشد پس تا حد امکان سعی کنید رمزعبور هر حساب کاربری خود با یکدیگر متفاوت باشند.


تصویر پروفایل شخصی

شما پس از افتتاح حساب کاربری این اجازه را خواهید داشت که برای پروفایل خود یک تصویر کاربری آپلود کنید. با آپلود تصویر شما به دیگر کاربران اجازه مشاهده آن را خواهید داد بنابراین در صورت عدم تمایل برای منتشر شدن عمومی تصویر شخصی خود، از آپلود آن پرهیز کنید. در غیراینصورت تصویری که برای پروفایل خود آپلود خواهید کرد در اختیار همه کاربران قرار خواهد داشت.

 


ارسال محتوا

شما کاربران عزیز این امکان را خواهید داشت که با افتتاح حساب کاربری در این پلتفرم، و ورود به آن، محتویات جدیدی به صورت تصویری، متنی، ویدیویی یا صوتی و کامنت هایی برای سایر ارسال ها منتشر کنید، کامنت ها و ارسال های شما به صورت عمومی توسط دیگر کاربران و بازدیدکنندگان سایت به نمایش درخواهند آمد. لذا سعی کنید از به کار بردن الفاظ و کلمات توهین آمیز به اقشار و قومیت ها، ملیت هف، نژادها، افراد شخصی و سیاسی، افراد حقیقی و حقوقی، سایر کاربران و هنرمندان جدا خودداری نمایید در غیراینصورت در صورت مشاهده فعالیت های نامربوط از سمت شما، نتیجه آن قطع دسترسی همیشگی شما به پلتفرم دلخونه خواهد بود.

 


کوکی ها و تاریخچه مرورگر

مانند هر وب سایتی که از آن توسط مرورگر رایانه شخصی خود از آن استفاده می کنید، بازدید می نمایید، با استفاده از پلتفرم دلخونه، شما کوکی ها و کش هایی در روند بازدید از صفحات سایت در مرورگرتان ذخیره خواهید کرد که تمامی آن از سمت رایانه شخصی شما خواهد بود و هر زمان که بخواهید می توانید با مراجعه به بخش History مرورگرتان آنها را حذف نمایید. اما پلتفرم ما برای ارائه خدمات بهتر، پیشنهاد بهتر مطالب و خدمات به شما و افزایش سرعت باز شدن صفحات از این کوکی ها استفاده خواهد نمود تا هم سرعت استفاده از پلتفرم برایتان افزایش یابد و هم با استفاده از فایل های آفلاین از دانلود مجدد آنها و در نتیجه افزایش مصرف حجم اینترنت شما جلوگیری شود.

نکته فنی :
کوکی ها و کش ها در مرورگرها در واقع فایل هایی هستند که در جریان بازدید از یک وب سایت توسط مرورگر دانلود می شوند و در مکانی امن که خود مرورگر تعیین می کند ذخیره می شوند. مرورگرها با استفاده از این کوکی ها، زمانی که از یک وب سایت چندین بار بازدید کنید، فایل های دانلود شده که عموما استایل ها، جاوا اسکریپت ها، تصاویر ثابت و کدهای خاص هستند را بدون دانلود و مصرف مجدد حجم اینترنت، از نسخه آفلاین استفاده می کند تا علاوه بر افزایش سرعت صفحات سایت ها، در هزینه های شما نیز صرفه جویی شود. کوکی ها تنها در رایانه شخصی یا موبایل شما ذخیره می شوند و سرورها تنها حق درخواست از مرورگر جهت استفاده از کوکی ها را دارند و امکان دانلود و ذخیره آنها در سرور سایت ها فراهم نیست.

 


امیدواریم از گشت و گذار در پلتفرم دلخونه لذت ببرید.

باتشکر